Sprawdź nas:

Polityka Prywatności

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

15 lipca 2023

Poznajmy się - kilka słów o nas

Witamy!

 

Cześć, bardzo miło Cię tu widzieć!

Nazywamy się Natalia i Tomek. Na co dzień pracujemy w branży IT -> Tomek jest architektem, a Natalia inżynierem danych. Ale to nie będzie motyw przewodni tego bloga, choć trzeba przyznać, że praca to spora część naszego życia 😉 Zarówno profil na Instagramie (@adventures.after.work), jak i ten blog są o tym co robimy po pracy, w te 26 dni urlopu, ale również w weekendy czy nawet wieczory. Staramy się wycisnąć z dni wolnych jak najwięcej – podróżować, doświadczać, poznawać nowe rzeczy. I to właśnie o tym będziecie mogli tutaj przeczytać. Czy czasami łapie nas rutyna dnia codziennego? Jasne, że tak! Są dni lepsze i gorsze, a niestety nie zarabiamy na podróżowaniu, więc trzeba jakoś na te wycieczki zarobić. Ale mimo wszystko staramy się wymyślać rzeczy i aktywności, które tę rutynę przełamią i sprawią, że będziemy mieli „na co czekać” w tym codziennym życiu.

Mamy za sobą już kilkanaście wypraw – tych bliższych i tych dalszych – Patagonia, Zachodnie Wybrzeże USA, Hawaje, Ekwador, Australia oraz Wyspy Galapagos. Każdą z nich zorganizowaliśmy samodzielnie od początku do końca. Chcemy Wam tutaj przybliżyć cały proces planowania, oszczędzić wielu dni spędzonych na researchu wartych odwiedzania miejscówek oraz pokazać na co zwrócić szczególną uwagę podczas podróży. Możecie również liczyć na relacje z kolejnych podróży.

A teraz kilka słów o nas.

 

Tomasz  – architekt, bo nie da o sobie powiedzieć ‘inżynier danych’ 😉 Jest całkowitym pasjonatem swojej pracy. Czasami wieczorem trzeba go na siłę wyciągać sprzed komputera, ale to chyba niesamowity przywilej tak kochać swoją pracę. Lubi również biegać, chociaż ostatnio często zmaga się z kontuzjami. Jego marzeniem jest przebiegnięcie maratonu na każdym kontynencie. Zaliczył już Europę i Australię. W naszych podróżach zajmuje się znajdywaniem i kupowaniem biletów lotniczych, wynajmem i prowadzeniem samochodu, wymianą walut oraz spisywaniem wydatków. Kociarz i ekstrawertyk – ma mnóstwo znajomych i lubią go chyba wszyscy! Koneser lokalnych piw oraz burgerów.

Cecha szczególna: potrafi wyspać się w 4 godziny i mieć jeszcze 3 godziny snu głębokiego.

Ulubiony tekst: „No a jak!”

Największe marzenie podróżnicze: Nowa Zelandia

 

Natalia – inżynier danych. Przez 13 lat trenowała lekkoatletykę, specjalizowała się w biegach sprinterskich na 100 i 200 metrów. Reprezentowała nawet nasz kraj na międzynarodowych zawodach. Od 19 roku życia choruje na cukrzycę typu pierwszego, pomimo że nie jadła zbyt wielu słodyczy jako dziecko 😉 Choć nie trenuje już zawodowo, to nadal kocha biegać i chodzić na siłownię – to już coś w rodzaju uzależnienia od sportu. Jest totalnym przeciwieństwem Tomasza – woli psy i jest introwertyczką. Ma swoją grupę sprawdzonych znajomych, a do nowych ludzi potrzebuje chwili, żeby się przekonać. W podróżach zajmuje się głównie researchem ciekawych miejscówek, opracowaniem tras zwiedzania, rezerwowaniem hoteli, pisaniem tekstów na bloga oraz tworzeniem relacji na Instagram. Łudzi się, że choć trochę talentu do pisania skapnęło jej od mamy pisarki.

Cecha szczególna: potrafi zasnąć wszędzie o każdej porze i w każdym miejscu. Nie zna słowa bezsenność.

Ulubiony tekst: „Ojejku, spójrz jaki piękny piesek!”

Największe marzenie podróżnicze: Patagonia

 

Jeżeli masz jakieś pytania czy wątpliwości podróżnicze śmiało kontaktuj się z nami poprzez zakładkę 'kontakt' 😊

Chętnie pomożemy!