Sprawdź nas:

Polityka Prywatności

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

11 września 2023

Ile kosztuje wyprawa do Patagonii na 3 tygodnie?

Sami zadawaliśmy sobie długo to pytanie. Kiedy już ustaliliśmy, że chcemy zwiedzić Patagonię i że mamy na to 3 tygodnie (plan naszej wycieczki znajdziecie tutaj: Patagonia w 3 tygodnie + Buenos Aires i wodospady Iguazu - plan podróży), zaczęliśmy się zastanawiać jaki budżet na to zarezerwować. W takich momentach przeglądamy zazwyczaj oferty biur podróży, żeby plus-minus ocenić koszty. Tym razem ceny zbiły nas z nóg - wahały się między 25-30 tysięcy za osobę śpiąc na campingach/hostelach w wieloosobowych pokojach i podróżując autobusami. Wiedzieliśmy, że Patagonia nie jest tanim kierunkiem - w końcu to koniec świata, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak. I tak jak spanie w hostelach to dla nas nie problem, ponieważ sami często śpimy w budżetowych miejscach, to jednak samochód to wygoda, której sobie nie odmawiamy. Zawsze wynajmujemy auto, bo daje dużą swobodę w zwiedzaniu i w razie problemów można się w nim nawet zdrzemnąć. Możemy również zwiedzać, zostawiając wszystkie rzeczy w samochodzie. Biorąc pod uwagę, że naszym priorytetem nie jest podróżowanie za jak najniższą cenę, a zobaczenie jak największej liczby atrakcji w ograniczonym czasie obawialiśmy się, że wycieczka do Patagonii mocno nadszarpnie nasz domowy budżet. Czy tak się stało? Koniec końców nie wyszło, aż tak źle jak się spodziewaliśmy. Okazuje się, że Patagonia to kierunek, na którym biura podróże mają całkiem sporą marżę. Poniżej przedstawiamy koszty naszej wycieczki. Czy da się ją zrealizować taniej? No jasne! Zaczynając od takich rzeczy jak właśnie zrezygnowanie z wynajęcia samochodu, po złapanie okazji na biletach lotniczych (nasze niestety nie były w okazyjnej cenie), a nawet poczekanie na spadek kursu dolara względem złotówki. To wszystko może sprawić, że Wasza wycieczka będzie tańsza. My natomiast chcemy Wam pokazać mniej więcej z jakimi kosztami możecie się liczyć i na czym warto ewentualnie przyoszczędzić. Traktujcie to orientacyjnie.

Co również warte wspomnienia - Argentyna jest dużo tańsza niż Chile. Chcąc zaoszczędzić lepiej jest spędzić więcej czasu w argentyńskiej części Patagonii. Natomiast bilety lotnicze z Europy tańsze są do stolicy Chile, więc jeżeli nie zależy Wam na obejrzeniu Buenos Aires to poszukajcie lotów do Santiago 🙂

Poniżej przedstawiamy tabelę z naszymi kosztami. Ceny podane są w złotówkach dla dwóch osób na przełomie marca i kwietnia 2023 roku:

Loty wewnętrzne i zewnętrzne 13 987
Noclegi 4 505
Jedzenie 1 840
Restauracje 3 342
Samochód 6 130
Paliwo 1 020
Transport 987
Rozrywka 1 822
Inne 500
Całość 34 133
Całość/osobę 17 066
Kurs DOL/PLN 4,40
Kurs DOL/PESO 365

 

Czy to dużo? Czy to mało? Tę ocenę pozostawiamy Wam :) My jesteśmy zadowoleni, bo udało nam się odwiedzić nasz wymarzony kierunek za kwotę niższą niż mieliśmy odłożoną. Więcej szczegółów o samodzielnej organizacji wycieczki do Patagonii znajdziecie w naszym e-booku - to 120 stron praktycznych informacji, które z pewnością ułatwią Ci zaplanowanie wycieczki!